Переговорні пристрої та їх цільове призначення
Сфера застосування та класифікація пристроїв
Переговорні пристрої допомагають налагодити нормальний зв'язок між персоналом підприємств та відвідувачами в умовах контролю доступу. Потрібно купити переговорний пристрій для паркувань, залізничних кас, пунктів обміну валют, автозаправок та ін. Вони бувають накладними, настінними та підлоговими.
Асортимент товарів відрізняється за способом передачі даних та використання. Дротові екземпляри трохи надійніші і дешевші. Демократична ціна такого типу переговорного цілком доступна для малого і середнього бізнесу. Бездротові аналоги компактно розміщуються на робочому місці.
Застосовуються переговорні пристрої для налагодження контакту за категоріями:
- директор – секретар;
- водій – пасажири;
- касир – покупець.
Вони полегшують взаємодію лікарів з пацієнтами, майстрів та підлеглих, диспетчерів та користувачів ліфтів, співробітників заправних станцій та автовласників. Часто з ними продається і електромонтажне обладнання відомих фірм. За конструкцією поділяються на центральні та абонентські пульти, інтерферони та популярні інтеркоми.
Співвідношення розцінок та функціоналу
На базі пультів створюються багаторівневі системи зв'язку із чіткою ієрархією. Необхідно придбати переговорний пристрій цього класу для організацій із безліччю підрозділів. Вони замінюють міні АТС, дозволяючи заощадити кошти, передбачає функції гучного зв'язку. Інтерфони оснащені трубкою і з ними забираються сторонні шуми та перешкоди. Вони, як і інтеркоми з однією кнопкою та мікрофоном, сприяють спілкуванню осіб у різних частинах будівлі, спостереженню за особами, що приходять у них та на довколишню територію.
За кількістю абонентів прилади поділяються на дво- та багатоканальні. Підбирають їх, виходячи з індивідуальних потреб та масштабу компанії. Ці чинники впливають вартість переговорного пристрою в магазинах. Різноманітні і режими переговорів:
- симплексні (в одному напрямку);
- дуплексні (двосторонні);
- конференція;
- телефонний;
- комбінований.
Ступінь захисту техніки в основному становить IP-20, тобто мінімальна запобігання воді та пилу. Але для умов підвищеної вологості краще брати зразки з IP-68. До них окремо закуповують блоки живлення та мікрофони. Дальність зв'язку в переговорних пристроїх зазвичай дорівнює 50 - 250 м, і якщо потрібні великі значення, то зупиняють вибір на радіопередаючих модифікаціях.