Рекуператори повітря: як вони працюють, переваги, особливості вибору
Унікальна технологія для міцного здоров'я
Прилад, що здійснює теплообмін та вентиляцію повітря в приміщенні, називається рекуператором. Великий асортимент даної продукції представлений у нас на сайті fullcontrol.com.ua, де є багато кліматичної техніки на всі випадки життя. Ця техніка працює за методом рекуперації – передачі теплової енергії повітряного середовища Забруднене тепле повітря потрапляє у теплообмінник та нагріває активний елемент, поступово зволожуючи його. Через час провітрювач забирає з вулиці холодну повітряну масу, зігріваючи його до кімнатної температури та здійснює обмін. У міру остигання теплового акумулятора, автоматично вмикається вентиляція і цикл повторюється.
Режим припливу/витяжки в механізмі перемикається часто, а фільтри сприяють видаленню пилу, дрібних забруднень. Зацікавлені купити алергічний рекуператор повітря, сім'ї в яких є діти або астматики. Завдяки обладнанню легко забезпечити повітрообмін у житлі, знизити енерговитрати та досягти оптимальної вологості. Їх найчастіше використовують у парі з кондиціонером. Вони насичують кімнати киснем та замінюють складну систему повітроводів. Монтуються на стіни, в стелю та на підлозі.
Різновиди пристроїв та їх характеристики
Класифікують рекуператори:
- конструкції;
- продуктивності та ефективності;
- функціоналу.
Роторні підвиди мають колесо і мають підвищений ККД. Але конструктивна складність через знаходження ротора між припливною та витяжною зонами веде до проблем в обслуговуванні. Висока ціна рекуператорів цього типу доречна тільки для підприємств. До того ж, вони випускаються як промислові.
Пластинчасті екземпляри підходять для житла. У них пластини з кераміки, пластику, алюмінію та нержавіючої сталі забезпечують мінімальне змішування повітряних потоків. Користувачів приємно тішить доступна вартість рекуператорів повітря зі згаданими деталями. Однак узимку вони нерідко промерзають, і в них накопичується конденсат.
Аспекти правильного вибору продукції
На деяких об'єктах експлуатуються рекуператори з т.зв. проміжним теплоносієм. Фактично в них ставляться два теплообмінники, що з'єднуються трубопроводом. Прагнуть купити рекуператор повітря з подібним принципом роботи власники великих заміських будинків, офісів, ресторанів та ін. Ці товари здатні пропускати до 300 м до повітря на годину.
З функцій у техніці затребувані підігрів, підсвічування, Wi-Fi Іноді люди хочуть придбати рекуператори повітря камерні та фреонові. Їхній ККД досягає 74 - 86%.