Генератори туману та особливості роботи даної техніки
Технологія для санітарії та охорони
Для дезінфекції приміщень у будинках та відкритих просторів використовуються генератори туману. Важливо купити генератор туману для теплиць, сховищ овочів та зерна, для медичних та ветеринарних установ. Вони потрібні і на складах, для транспорту, басейнів і величезних акваріумів, де також сприяють створенню декоративного ефекту. Часом вони ставлять перешкоду для грабіжників у банку та називаються охоронними. Для магазинів рекомендовано одночасне відеоспостереження та контроль доступу.
Виділяють прилади холодного та гарячого туману. Перші розбризкують рідину, утворюючи краплі. Вони поступово осідають на поверхнях, що актуально на тваринницьких фермах, у т.ч. з присутністю тварин та людей. На незакритих територіях використовуються другі різновиди. Вони нагрівають близько 20 хвилин дезінфекційні розчини і видають дрібні дисперсні пари, що ефективніші проти мікробів. Але людей і худобу треба захищати від них.
Види та параметри генераторів туману
Крім цього на ринку представлені пристрої:
- ультразвукові;
- дискові або відцентрові;
- аерозольні.
Пристосування з ультразвуком генерують хвилі, що поділяють рідкі речовини. Середня ціна генератора туману такого типу перевищує розцінку аналогів, але вони компактні, легкі та продуктивні. Диск, що обертається, розбиває дезінфектанти на крапельки і знижує рівень шуму. Недорогі аерозольні підвиди в основі мають компресор, їх купують невеликі господарства та підприємства.
Корисні поради покупцям
При виборі продукції враховуються не тільки її конструкцію, але й вага, габарити, площа, що обробляється. Важливими є і додаткові функції, як змінні контейнери, програмування. Доцільно придбати генератор туману з мінімальним енергоспоживанням та резервним акумулятором. Стануть в нагоді і опції живлення від мережі, інтеграції з сигналізацією. Вони як і кліматична техніка потребують сертифікації та гарантії якості. Ці умови пов'язані з довговічністю та безпекою.
Значними характеристиками обладнання визнано:
- кількість та ємність циліндрів з рідиною (1 – 2 резервуари на 165 – 600 мл);
- час одного викиду (0,15 – 10 хвилин);
- максимальний обсяг одноразово утвореного туману (200 – 1800 м. куб.).
Чим вищі ці показники, тим потужніший механізм. А вартість генератора туману при цьому теж здатна зростати. Монтуються вони вертикально та горизонтально.